אימון ביתי בנוירופידבק לאימון הקשב והיפראקטיביות

אחד מן הסוגים של שיטת הביופידבק הינו נוירופידבק, אשר באמצעותו ניתן לאפשר למטופל אימון טכני באמצעות משוב ואימון המוח. נוירופידבק הינה שיטת אימון, אשר מבוססת באופן מדעי, שלמעשה מודדת את גלי המוח הנפלטים ממוחו של המטופל בזמן אמת והיא מספקת פידבק חיובי כאשר המטופל נמצא במקום מיטבי לאימון שהוא מבצע. כמו למשל – כדי לאמן לקשב. המערכת תספק פידבק חיובי למטופל, כשהוא נמצא במצב מרוכז כדי שיוכל ללמוד איך לשוב ולהיות במצב הזה כרצונו ובקלות. בבסיס שיטה זו ישנו אלמנט חשוב – ישנה האפשרות למדוד ולנטר באופן ברור סממנים של תופעות שונות בקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת מן המוח.

אלמנטים חשובים אודות אימון מוחי בנוירופידבק –

האימון בשיטת נוירופידבק מבוסס על זיהוי תגובות פיזיות. אימון זה מלמד את המטופל על השינוי אשר קורה בגופו בהמשך למחשבה שעוברת בראשו או פעולה אותה הוא מבצע. בשיטה של נוירופידבק עושים שימוש במכשיר אשר בודק את הפעילות החשמלית של המוח. בפרוצדורה של נוירופידבק המכשיר מתחבר למוחו של המטופל על ידי אלקטרודות או חיישנים, שמחוברים לגולגולות או למצח של המטופל.

שיטת נוירופידבק מתבססת בעיקר על אימון ולימוד המוח ועל כן היכולת שנלמדה והשתפרה לאורך תכנית האימונים נשארת עם המתאמן, כמו למשל – היכולת של רכיבה על אופניים, גם לאחר תום האימון ובמקרים רבים לאורך שנים רבות.

מומלץ לכם שתפנימו, כי שיטת נוירופידבק לא מתבצעת בהינף שרביט קסמים, זו לא שיטה שפותרת הכל. אנשים ובמיוחד ילדים עם בעיות קשב וריכוז צריכים לקבל טיפול הוליסטי הכולל בתוכו הסתכלות על פרמטרים שונים בחיים של המטופל, אבל היא שיטה עם המון יתרונות, אשר מסייעת בידי לאנשים לשדרג את חייהם.

מדוע אימון נוירופידבק אינו נפוץ כל כך?

יש הרבה גורמים אשר בעטיים נוירופידבק עדיין לא נפוץ מספיק. ונפרט אותן לעיל – נוירופידבק זו שיטת אימון הדורשת לבצע תכנית אימונים בעלת כשלושים מפגשים – עובדה זו מצריכה מאמץ, השקעה ומוטיבציה. הרבה אנשים במציאות של היום מחפשים את הפתרון הקל, שהינו טיפול תרופתי. עד עתה, ניתן היה לקבל טיפול בנוירופידבק רק בקליניקות. דבר זה גרם לשיטת טיפול זו להיות יקרה באופן יחסי כאשר כל מפגש הסתכם בכמה מאות שקלים.

שתף פוסט:

בלוגים דומים

שאל אותי!